Červen 2018

Vážit si lidské práce? aneb o módě

17. června 2018 v 20:35 | Charlie |  Články
Ahoj lidičky a lidičkové,
Oblečení je součástí životů nás všech. Ať už se o módní trendy zajímáte, ladíte k sobě jednotlivé kousky anebo je vám to šumák a ráno si obléknete první věc, co chytíte do ruky. Nakupujeme jej všichni a čím levnější, tím lepší, ne? Ne. Fast fashion je levná, nekvalitní a dostupná v každém městě. Reklamy, slevy, výprodeje, nová kolekce na každé roční období...to vše láká zákazníky do krámu jako H&M, Zara a další. A kdo při nákupu přemýšlí, co vše stojí za výrobou trička, kalhot, šatů?
Aby firmy mohly nabízet tričko za pár kaček, musí co nejvíce snížit náklady. Což má sociální i environmentální dopad. Co tedy podporujeme nákupem fast fashion? Špatné pracovní podmínky, práci s chemikáliemi bez ochranný pomůcek, 12 - 16 hodin dlouhou pracovní směnu, dětskou práci, směšné mzdy, kterými pouze ukazujeme, jak si (ne)vážíme lidské práce a zručnosti, nekvalitní materiály. Ale jak to změnit? Přemýšlejme a kupujme slow fashion.


Domácí deodorant

10. června 2018 v 15:54 | Charlie |  Články
Ahoj lidičky a lidičkové,
i přesto, že bych v soutěži o největšího nešiku vyhrála první cenu, rozhodla jsem se jít trochu do sebe a zkusit si vyrobit vlastní domácí kosmetiku. A začala jsem tím nejjednodušším - deodorantem. Na internetu najdete nespočet receptů a návodů, ale většina z nich obsahuje včelí vosk. Já našla jeden bez něj a dnes se o něj podělím. Tak pojďme na to.
Potřebujeme:
2 lžíce kokosového oleje ( nebo bambuckého másla)
4 lžíce kukuřičného škrobu
4 lžíce jedlé sody
pár kapek éterického oleje ( dle libosti)
nádoba na hotový deodorant (nejlepší by byl obal od tuhého deodorantu, ale postačí i menší sklenička s víčkem)


Mých pět nej věcí na létě

2. června 2018 v 15:46 | Charlie |  Články
Ahoj lidičky a lidičkové,
poměrně dlouho jsem nic nepřidala a omlouvám se, ale skloubit učení a práci nebylo příliš jednoduché. Teď už snad bude času na blog dostatek. I tak se tu dnes a nejspíš i zítra objeví spíše oddechové články. Blog.cz mi s tímhle šel docela na ruku a téma týdne je "Mých 5 nej…". Taková vděčná rychlovka. Pojďme na to.


1. Zmrzlina
Malinová, šmoulová, citrónová, kokosová. Jakákoliv a kdykoliv. Obzvlášť ve vedrech je pro mě jediným důvodem proč jít ven, jinak bych byla zalezlá někde hodně hluboko a čekala dokud nezapadne sluníčko.