Červenec 2018

Malý souboj tuhých šamponů

29. července 2018 v 23:07 | Charlie |  Články
Ahoj lidičky a lidičkové,
jak užíváte prázdnin? Já teď momentálně nevím kam dřív skočit. Pořád se něco děje a blog už moc času nezbývá. Ale dneska jsem se rozhodla, že splním slib a napíšu pár řádků o tuhém šamponu Friendly Soap. A jelikož jsem zkusila i Tykokos od 2SIS, vezmu to rovnou jedním vrzem.

Friendly Soap Přírodní mýdlo na vlasy levandule a tea tree (95 g, 85 Kč)
Friendly Soap je britská značka, která vyrábí šampony lisováním za studena a ručně. Neobsahuje chemické ani syntetické látky a je bez palmového oleje. Další výhodou je jeho papírový obal a certifikáty Vegan Society a BUAV.
Byla jsem nadšená - do prvního použití. Při každém použití mi zanechával na vlasech mastný film. Vlasy vypadaly nemytě, mastně a byly velmi zplihlé. Prvotní nadšení vzalo za své a Friendly Soap si své místo v mé koupelně nenašlo.



Dělejme víc!

20. července 2018 v 10:38 | Charlie |  Zajímavosti
Ahoj lidičky a lidičkové,
když se toulám po internetu a čtu komentáře i tady na blogu, mám pocit, že svět dělá krůčky kupředu. Ať už jde o zero waste, pomoc druhým nebo boje za práva zvířat. Jenže pak se podívám kolem sebe a je mi smutno. Odpadky rozházené kolem cest, nezájem a lhostejnost.

Jako malinké holčičce mi přišlo velmi ušlechtilé jet stavět školy do Afriky. Obdivovala jsem ty, kteří byli schopni se sebrat a jet přes půlku světa pomáhat. Pořád si podobných činů vážím, ale už chápu, že pomoc musí začít u nás, v našem nejbližším okolí, protože to můžeme nejvíce ovlivnit. Zero waste, veganství… to všechno jsou krásné myšlenky, avšak dělejme víc a společně změňme svět.

Poslední cigareta

11. července 2018 v 21:55 | Charlie |  Zajímavosti
Ahoj lidičky a lidičkové,
všichni si pěstujeme nějaký zlozvyk. Kousání nehtů, cucání tužky… Tím mým bylo kouření. Poprvé jsem si zapálila někdy ve 13 letech čistě z frajeřiny a potom, co jsem se málem udusila, jsem cigarety dlouho neviděla. Zhruba do prvního ročníku střední školy. Jenže ze dvou cigaret týdně se rychle stalo dvacet denně.

Chci cirkusy bez zvířat

5. července 2018 v 13:28 | Charlie |  Články
Ahoj lidičky,
kdo jako dítě nikdy nebyl v cirkuse? Skoro každý tam alespoň jednou zavítal. A nejspíš se nám vystoupení líbilo. Barevná světla, hudba, akrobati, klauni a zvířata. Zvířata, co předváděla nejrůznější kousky. Jenže je to správné? Měla by šaškovat pro naše pobavení? A jsou pro ně podmínky, ve kterých žijí, vyhovující?
Odpověď je ne. Ve 21. století je nepřijatelné tleskat utrpení druhých. A skutečně nejde o diskriminaci či snahu někomu bránit v podnikání, jak občas argumentují cirkusáci a jejich zastánci. Jde o ochranu zvířat před bolestí, utrpením a životem ve stresu. Žádný z triků, který předvádějí, pro ně není přirozený a často za tím stojí tvrdá drezura. Přičemž v zahraničí byly získány důkazy, že jsou používány i velmi drastické metody.