Zajímavosti

Dělejme víc!

20. července 2018 v 10:38 | Charlie
Ahoj lidičky a lidičkové,
když se toulám po internetu a čtu komentáře i tady na blogu, mám pocit, že svět dělá krůčky kupředu. Ať už jde o zero waste, pomoc druhým nebo boje za práva zvířat. Jenže pak se podívám kolem sebe a je mi smutno. Odpadky rozházené kolem cest, nezájem a lhostejnost.

Jako malinké holčičce mi přišlo velmi ušlechtilé jet stavět školy do Afriky. Obdivovala jsem ty, kteří byli schopni se sebrat a jet přes půlku světa pomáhat. Pořád si podobných činů vážím, ale už chápu, že pomoc musí začít u nás, v našem nejbližším okolí, protože to můžeme nejvíce ovlivnit. Zero waste, veganství… to všechno jsou krásné myšlenky, avšak dělejme víc a společně změňme svět.

Poslední cigareta

11. července 2018 v 21:55 | Charlie
Ahoj lidičky a lidičkové,
všichni si pěstujeme nějaký zlozvyk. Kousání nehtů, cucání tužky… Tím mým bylo kouření. Poprvé jsem si zapálila někdy ve 13 letech čistě z frajeřiny a potom, co jsem se málem udusila, jsem cigarety dlouho neviděla. Zhruba do prvního ročníku střední školy. Jenže ze dvou cigaret týdně se rychle stalo dvacet denně.

Brčko bez plastu

28. června 2018 v 14:06 | Charlie
Ahoj lidičky,
i když to za okny moc nevypadá a já raději zůstávám doma zachumlaná v županu v teplých bačkůrkách s kávou nebo čajem, začalo léto. Období koupaček, festivalů, zmrzliny a limonád s brčkem.
Jo, všichni víme, že jde o naprosto zbytečnej kus plastu. Můžeme obsluhu požádat, aby nám brčko nedávali, ale je to roztomilý rozmar a občas prostě chceme cucat okurkovou limču brčkem.
Osobně můžu doporučit bambusový brčko od slovenské značky Mobake. Jsou 100% rozložitelná, bez lepidel a s nápisem "Cucaj s bambusom". Pokud se vám bambusová varianta nezdá, zkuste nerezová. Vyrábí je například značky U°Konserve a Made Sustained. Pakliže chcete podpořit českou značku Mystraw, podívejte se na její instagramový nebo facebookový profil. Vyrábí krásná skleněná brčka různých velikostí a k tomu je možné koupit i nádherné látkové obaly, ve kterých je můžete nosit v kabelce.

Mějte se krásně

...to go...

15. dubna 2018 v 1:01 | Charlie
Ahoj lidičky a lidičkové,
původně jsem se jen chtěla pochlubit termohrníčkem a napsat pár vět o "zlejch" kelímcích na kafé s sebou, ale při hledání jsem narazila na Frugal Cup.
Možná je to důsledek uspěchané doby. Není čas nebo peníze sednout si na dobré jídlo v restauraci a tak se cpeme hamburgerama a hranolkama v Mekáči. Běháme sem a tam a s povděkem kupujem kafé s sebou. Vypijem, vyhodíme. Do koše. Případně do kontejnerů na papír. Zbytečně. Kelímek na kávu není recyklovatelný a společně s pet lahvemi tvoří největší znečišťovatele oceánů.
Spotřebujeme více než 2,5 miliard kelímků za rok.
To je 5000 každou minutu.
Alternativní variantou pro kavárny může byt právě Frugal Cup, který je recyklovatelný. Je vyroben z lepenky a "na svědomí" ho má Brit Martin Myerscough.

Pro ty, co jsi vezmou kávu s sebou jednou za 100 let, je Frugal Cup ideální řešení. Pokud stejně jako já musíte pít kávu úplně všude, ať se děje, co se děje, je nejlepší variantou vlastní termohrníček. Recyklovatelný odpad je pořád odpad, no ne?

(no není fajnovej?)
 
 

Reklama